Wracają zajęcia FIT MAMA !
12 października 2019

Zapraszamy na regularne zajęcia dla kobiet w ciąży w każdy wtorek i piątek o 11.00 i po połogu (z niemowlętami na sali) w każdy poniedziałek i czwartek o 11.00.
Dla kogo?
Zajęcia przeznaczone dla kobiet w ciąży po pierwszym trymestrze oraz Mam po sześciu tygodniach od porodu naturalnego i trzech miesiącach po cesarskim cięciu.
Po co?
Ciało po ciąży i porodzie powinno stopniowo wracać do formy. Osłabione są nie tylko mięśnie brzucha, ale też kręgosłup i dno miednicy. Dla kobiet w ciąży wskazany jest umiarkowany trening, nie obciążający mięśni brzucha. Dlatego ćwiczenia w tym szczególnym czasie powinny odbywać się pod okiem instruktora, który pomoże aktywować mięśnie i zwróci uwagę na poprawne wzorce ruchowe.
Co mi to da?
Zajęcia FIT MAMA pomogą zrzucić tkankę tłuszczową i ujędrnić ciało. Nie zabraknie też elementów metody Pilates, dzięki którym mamy zadbają o swój kręgosłup i wzmocnią mięśnie głębokie. Trening tych mięśni ułatwia poród. Ważna jest także profilaktyka mięśni dna miednicy oraz nauka poprawnego wykonywania codziennych czynności np. podnoszenia czy przewijania dziecka. Oprócz ćwiczeń będzie można wykonać test na rozejście mięśni prostych brzucha, dowiedzieć się jak pracować z blizną po cesarskim cięciu i jak przeciwdziałać nietrzymaniu moczu.
Podczas zajęć mama ma kontakt z dzieckiem, a przy okazji aktywnie spędza czas i może wymienić się swoimi doświadczeniami z innymi kobietami, a przyszła mama oswaja się z najważniejszą rolą w jej życiu.

Zapraszamy również z kartami sportowymi: Multisport Plus, Fitprofit, FitSport i OK System.

Tags: , , ,